Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9300958/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

BİZİ ARAYIN0555 023 6474

Paylaş

Çatı Aktarım ve Onarımı

Ev veya iş yerlerinizde çatıların tamire ihtiyacı olduğunu belirten birtakım negatiflikler yaşıyor olabilirsiniz. Çatı onarımlarını gerektiren durumlardan bazıları yağmurlu havalarda sızıntıların görülmesi. Rüzgar nedeniyle uçup giden kiremitler de yeniden çatı tadilatı gerektiğini belirtecektir. Bu tarz durumlar karşısında çatı onarımı için profesyonel bir hizmet almanız gerekmektedir. Kiremit çatı, ahşap çatı, kenet çatı veya çatı oluğu konularında çatı ustası arayışlarınızı en doğru şekilde karşılayacak olan ekibimize başvurun.

Bu hizmetlerin karşılığında sizlerden çatı tamiri ücretleri olarak ne kadar rakamların isteyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda öncelikle hangi işçiliğe ve malzemelere ihtiyacınızın olduğunun belirlenmesi için çatı tamiri yapılacak olan alanlarda birtakım bulguların gerçekleştirilmekte olduğu görülecektir. Bu duruma göre de çatı tamiratlarının yapılacağı ve uygun ücretlerin belirleneceği de görülecektir. En iyi şekilde çalışan ve profesyonel olarak hizmet vermekte olan firmamıza yapacağınız başvurular ile beraber sizler de İzmir’in en kaliteli işçiliklerini görebilirsiniz.

Çatılarınızın akmaması ve korkulu anları yaşamanıza neden olmaması için bakımlarını sık sık yaptırmalısınız. Çatı tamiratı şart olan alanlarda bu işlemleri görmemezlikten gelmek hiç doğru olmayacaktır. Bu çağdaş ürünler ve teknikler sayesinde hanelerinizi daha güvenli bir alan haline dönüştüreceksiniz.

Tamirat konularında en profesyonel isimlerin de aralarında bulunduğu İzmir merkezli firmalarımızı ziyaret faktörüz sayesinde muhteşem bir performansı ele geçirebilirsiniz. Yaşadığınız hanelerin tavanlarında çökme gibi problemleri yaşamamak için her türlü çatı modelini yenileyen ekibimizi aramaya başlayabilirsiniz. Gözle görülür arızaların aksatılması ve savsaklaması hasebiyle insanların hayatlarının tehlikeye girdiği görülecektir. Bu vaziyetlerden kısa müddette ve fark edildiği andan itibaren kurtulmanızın daha yararlı olacağını hissedeceksiniz.

Çatı Aktarımı Nedir?

Çatıların tarihte ilk kullanım amacı yağışlara karşı önlem almaktı. Bu durum günümüz için de hâla geçerli sayılır. Bizler konutlarımıza yağışlardan önlemek, ıslanmamak için çatı yaparız. Çatılar bir konutun büyük bir parçasıdır. Fakat tabiat olaylarından ve insan temasından zarar görebilmektedir. Bu durum çatının görevini tam olarak yerine getirmemesine yol açar. Çatı ve konut suya kendini teslim etmiş olur. İşte bu tip durumları bir daha yaşanmaması için yapılan uygulamalara çatı aktarma adı verilir.


Çatı aktarma yapılırken uyulması gerekilen adımlar nedir?

Çatı aktarma uygulaması kolay bir uygulamadır aslında fakat tesirli sonuçlar almakmak için uzmanların yapması önerilir. Öncelikle çatı üzerindeki kiremitlerinizi kontrol edin ve sağlam olan kiremitlerinizi ayırın. Dikkatli olun diğer kiremitlere zarar vermeyin. Tüm kiremitleri sağlamlık kontrolünden geçirdikten sonra tekrar kaplama işlemini yapın, eksik olan kiremitleri ve kırılan kiremitleri yeni kiremitlerle değiştirin. Suyu izole etmek emeliyle piyasada kaliteli mal olarak geçen su izolasyon örtüsü olan membranı alarak daha önceki su yalıtım örtünüzle değiştirin. Hem de daha sıhhatli ve sağlam olması emeliyle eski su yalıtım örtünüzü de membran ya da alacağınız başka bir su yalıtım örtüsü üzerine serin. Böylelikle çift tabaka olacak. Çatı taşıyıcısı isimi verilen kolon görevi isimi verilen taşıyıcıları kontrol edin ve şayet sağlamsa bakımını yapın. Çatı taşıyıcı kolonlarınız sağlam değil ise başka bir şeye zarar

vermeden yenisi ile değiştirin ve eğer hasar çok büyük değilse tamir edin. Bir takım konutların su varilleri bulunur ve şayet varsa bu variller çatı üzerine yerleştirilir. Şayet su varili varsa sağlamlığını kontrol edin aynı şekilde. Şayet sağlamsa bakımını yapın. Su varilleriniz sağlam değil ise yenisi ile değiştirin eğer hasar çok büyük değilse tamir edin. Böylelikle yağmur dışı su sızıntılarını da durdurmuş olacaksınız. Şayet varsa yukarıdaki şekilde bacanızı da kontrol ettirin. Gerisi normal bir şekilde çatı yapma işlemidir. Denilen evrelere harfiyen uyulması çatı aktarma işleminizin sıhhatini uzun müddet ayakta tutacaktır.

Çatı Tamiri

Kapalı alanların dış etkenlerden ve zarar veren durumlardan savunması emeliyle kullandığınız çatılarda çeşitli aksaklıklar ve problemler olabilir. Bunların onarılması için ihtiyacınız olan tüm çalışmaları sizler için gerçekleştirmekteyiz. Çatılarınızla alakalı olarak tüm sual işaretlerini gidermek ve daha güvenli alanlara kavuşabilmek için hemen bizleri bulabilirsiniz. Sayfalarımıza gelmeniz, sizleri çok daha kaliteli bir noktaya getirecektir. Sizler için eşsiz fırsatları sunacak olan adreslerimize bir an önce gelebilirsiniz. Çatılarda kırıkların olması veya su akıntılarına kapı aralayacak şekilde yıpranması halinde, değişimleri ve tamiratı en iyi şekilde yapmaktayız. Çatı tamiratı ile ilgili öğrenmek istediğiniz ne varsa hepsini sizlerle paylaşıyoruz. En güzel ve özenli neticeleri ele geçirmenizin tam size göre olacağını da görebileceksiniz.

Rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamak ve randımanlı çalışmak için işyeri veya hanelerinizin çatılarında tamiratları en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu konuda derinlemesine fırsatları sağlayacak olan sayfalarımıza bir an önce gelebilirsiniz. Firmalarımızın sizler için sunacakları ekonomik hizmetler sayesinde ne denli rahat edeceğinizi de görmüş olacaksınız. En iyi malzemelerle ve işçilik ile sizleri buluşturacak olan sayfalarımız sayesinde rahat edebileceksiniz. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak olan firmalarımız sizler için en kaliteli neticeleri da ortaya koyacaktır. İşte tüm bunları en yakın şekilde görmek için harekete geçebilirsiniz. Çatı onarım için malzemelerin seçimi ve temini konusunda en rahat neticeleri adreslerimiz sayesinde karşılayabileceksiniz.