Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9300958/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

BİZİ ARAYIN0555 023 6474

Paylaş

Sandviç Panel Çatı

Sandviç paneller, iki boyalı Galvaniz veya Alüminyum trapez levha arasında (PIR, PUR, Taşyünü) üretilen kompozit malzemelerdir. İç dolgu malzemesi ile ısı yalıtımı amaçlı üretilmiştir.

Yapıların çatı, iç bölme ve cephe veya soğuk hava odalarında kaplama malzemesi olarak görev gören sandviç paneller; kullandıkları alanlarda olabildiğince yüksek bir ısı, ses, su izolasyonu sağlar ve nem yoğunlaşmasına engel olur.

 

Mimari tercihlerde taşıma kapasitesi ile de  ön plana gelmektedir. Sandviç panel taşıma kapasitesinin , panelin iç dolgu malzemesinin kalınlığı, yorgunluğu ve metal yüzeylerinin formuna bağlıdır. Fiyat fayda analizi sınıfında değerlendirildiğinde Sandviç panel oldukça ekonomik bir çözümdür.

Metallerin (BGS,Alüminyum) ve iç dolgu malzemelerin kalınlığı, üzerine gelecek yük miktarına ve kullanılacağı alana uygun olarak belirlenmektedir. Kullanılan bölgenin iklim koşulları da dikkate alınmaktadır bu yüzden iç dolgu malzeme kalınlığının tespitinde iklim koşullarına dikkat edilir. Sandviç paneller de boya, sıva gibi kaplamalara gerek kalmaz. Isı, su ve ses yalıtımı gerçekleştirerek, binaların dış kabuğunu estetik ve uygun fiyatlı olacak şekilde oluşturur. Sanayi yapıları,sosyal yapılar, askeri yapılar, spor tesisleri, zirai yapılar, şantiye binaları, hiper marketler, silolar, alışveriş merkezleri, soğuk hava depoları ve hal binaları gibi taşıyıcı sistemi prefabrike ve çelik beton olan yapılarda en iyi fiyatlarla tedarik edilir ve kullanılır.

Assan panel de her türlü mimari projenin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler üretilmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır; istenilen miktar ve ebatlarda, alüminyum veya boyalı galvanizli sac metallerle üretilmektedir.

Sandviç Panel Çatı Montajı

Gelişen teknoloji sayesinde gün geçtikçe hayatımız biraz daha kolaylaşmakta ve her yönden bizlere avantaj sağlamaktadır. Sandviç panel çatı montajı çok eskilere dayanan bir iştir. Şimdilerde çatılar için yapılan sandviç paneller yüzyıllar önce uçak yapımında kullanılmaktadır. Bu panel sayesinde çatılar daha dayanıklı olmaktadır. Böylelikle kullanımı da daha uzun süre mümkün olmaktadır. “Bu işin montajı nasıl yapılıyor?” diye açıklamak gerekirse;

Dış mekanlar için tercih edilen malzemeler her zaman iki kat daha sağlam ürünler olması gerekiyor. Nedeni ise, yazın sıcaklığına, kışın soğuna ve yağışlara karşı dayanıklı olması gerektiğindendir. Son dönemin en çok kullanılan ürünlerinden biri olan sandviç panel, çatı kaplamalar için oldukça kaliteli bir ürün olmaktadır. Yapılacak olanlar için sandviç panel montajı nasıl yapılır? Sandviç panel montajı sırasında;

  • Öncelikle alan belirlemesi yapılır
  • Alınan ölçü doğrultusunda özel makineler ive testereler ile kesim yapılır
  • İki metal madde arasında ısı yalıtım yerleştirilir
  • Üzeri galvaniz sac ile örtülür
  • Son olarak montaj için yine belirlenen alana gelerek yerleştirilir.