Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9300958/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

BİZİ ARAYIN0555 023 6474

Paylaş

Söve

Söve hem dekorasyon hem izolasyon özelliğine sahip, eps ve xps strafor gibi malzemelerden yapılan üzeri reçine ile kaplanan ve her renge boyanabilen, sınırsız modelli bir dekorasyon ve cephe aksesuar malzemesidir. Söve eps bloğunun kesilerek üzerine akrilik esaslı sıvanın kaplanmasından üretilir. Söve mantolama oldukça estetik bir görünüm sağlar. Mantolama emeli sağlayan Yalı baskısı (siding), söve mantolama, fugalı Bina Cephe Mantolama ve Kat silmesi Modelleri ve yalnızca süslemede kullanılan kapı pencere söveleri ve deniz modelleri gibi yüksek estetik ürünü söveler olarak iki çeşittir. Söve ücreti çeşitlerine göre Bina Cephe Mantolama ürünlerinden biraz daha pahalı olabilmektedir. Ancak iyi bir söve ürünü binanızın estetik görünümünü de artırdığı için binanıza değer katacaktır. Söve binalarınıza estetik bir güzellik sunmanın yanı sıra ısı, ses gibi dış etkenlere karşı yüksek dayanımlı bir yalıtım malzemesidir. Söve firmaları tarafından Pencere çevrelerinde sövelerin altına veya mermerin altına denizlik uygulaması yapılabilir veya sövelerin üst bölümüne taç uygulaması yapılabilir. Bilhassa pencere çevrelerinde kullanılan söveler tabandan daha yüksek bir boyut verirler.

Söve Nerelerde Kullanılır?

Söve pencere balkon gibi bölümlerde doğrama etraflarında kullandığımız süsleme elmanlarıdır. Fakat piyasada tüm süsleme elemanlarına da söve denilmektedir.
Pencereler yapılarda ısı kaybının en çok olduğu yerlerden biridir. Pencere merkezlerinde yapılan söve uygulamaları ısı kayıplarını önlemede faydalı olurlar.